kalorifer tesisatı | Yetiş Ali Usta

 

Günlük yaşantımızın en önemli cihazlarından biri olan kombiler, kalorifer peteklerini sıcak su pompalayarak, kış boyu evinizin sıcak kalmasını sağlamaktadır. Özellikle kış aylarına girmeden kombi ve petek bakımı yapılmalıdır. Gazlı ve kömürlü kalorifer sistemlerinin bakım ve onarımı, kış aylarına girilmeden yapılmalıdır. Aksi halde, kış aylarında büyük sıkıntılara neden olabilir.

 Bakımlı Kalorifer Kış Aylarında Rahat Etmenizi Sağlar

Bakımlı kalorifer seçenekleri, kış aylarında rahat etmenizi sağlayacaktır. Peki, kaloriferin bakıma ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız.

1- Kaloriferin, kombi veya kazanın çalıştığı halde ısınmaması.

2- Açma kapama vanasının çalışmaması

3- Kaloriferin su sızdırması,

4- Kaloriferin bir kısmının sıcak, bir kısmının soğuk olması.

Bu gibi durumlarda, kaloriferinize bakım yaptırmalısınız. Özellikle kaynak isteyen kaloriferler olabilir. Kış aylarında, aşırı soğuklarda kullanılmayan kaloriferler, patlayabilir. Bu gibi durumlarda da firmamızı tercih edebilirsiniz.

 Özel Bir Ekiple Çalışmaktayız

Bursa’nın neresinde olursanız olun, en kısa zamanda adresinize gelebilen ekiplerimiz, işin uzmanı olan ve işini meslek edinen kişilerden oluşmaktadır. Yılların tecrübesiyle, kalorifer konusunda en iyi hizmeti veren firmamız, işin uzmanlarıyla çalışmaktadır. Kış aylarında yüksek fatura görmek istemeyenler, kaloriferine bakım yaptırmalıdır. Neden kalorifere bakım yapılmalıdır? Diye bir soru sorabilirsiniz.

Kaloriferler temiz olduğu zaman, su devirdaimi kolay olur. Peteklerin tıkalı olmaması nedeniyle çok ısınma gerçekleşir. Bu durumda eviniz daha iyi ısınır ve siz de dereceyi yükseltmek zorunda kalmazsınız. Peteklerin içinin temiz olması sonucunda, ısı direkt olarak odaya verir. Bu nedenle peteklerin temizlenmesi, kalorifer bakımının yapılması çok önemlidir. Gerek kalorifer kazanı olsun, gerekse kombi olsun, su ısıtma ve pompalama hizmetinde en iyi randıman için, bakımlı petekler gerekir. Kalorifer sisteminin bakımı konusunda profesyonel çözümler sunan ekip, kısa zamanda iş teslimi yapmaktadır.

Günün her saatinde hizmete hazır olan ekip, aradığınız andan itibaren en kısa zamanda adresinize gelebilmektedir. Adresinize gelen ekiplerimiz, öncelikle kaloriferi test eder. Sızıntı, kaçak veya bozuk olan kısımlar tespit edilir. Gerekli yedek parçalar tespit edilir. Daha sonra, ortaya çıkan masrafı, ev sahibinin onaylaması ile birlikte, tamir ve bakım işlemi başlar. Bütün bakım işlemleri, tesisatın olduğu mekanda gerçekleşmektedir.